download

راه اندازی یک تجارت الکترونیک

شما نیز می توانید یک تاجر اینترنت باشید.هر چند که خدمات و یا محصولی که برای فروش دارید کم باشد،اما اینترنت و عرصه ی وسیع تجارت اینترنت به خرید و فروش شما نیز وسعت می بخشد.
اما چگونه می توانیم تجارت الکترونیکی خودرا در دنیای پر رقابت تجارت جهانی امروز آغاز کنیم؟
یک وب سایت،این امکان را فراهم می سازد تا نیازهای مصرف کننده پی گیری شود بنابراین صاحب کسب وکار می تواند،بر طبق آن تولیدات خود را عرضه کند. سطوح مختلف اینترنت ،امکانی برای کسب و کارهای کوچک می باشد.
کسب و کارهای کوچک در اینترنت بسرعت به زمینه ی عملکردهای چند ملیتی بزرگ دست می یابند و این به عنوان امتیازی برای آنها محسوب می شود.در اینترنت،یک کسب وکار کوچک می تواند با شرکت های بزرگ اعتباری رقابت کند.اما آیا همه ی کسب و کارها از مزایای آنلاین برخوردار می شوند؟

در واقع باید گفت که کسب وکار اینترنتی،هزینه های عملکردی را کاهش می دهد.زیرا نیازی به تجهیزات ،یا به قول معروف آجر و ملاء و کارمند نیست،تنها یک وب سایت و شاید یک انبار مرکزی،گاراژ یا چیزی شبیه آن مورد نیاز است. هزینه های کسب و کار اینترنت بسیار متفاوت است.در معاملات تجاری الکترونیکی نیاز به تعداد زیادی کارمند فروش ندارید و همچنین فروش از طریق اینترنت،خطرات ناشی از درد و آسیب فیزیکی را نیز به حداقل می رساند.
کسب و کار اینترنتی همه وقت در دسترس است، یعنی در هر زمان که کاربر وارد اینترنت شود.مصرف کنندگان در سراسر جهان به صورت آنلاین خریداری می کنند.برای مثال،زمانی که ساعت در ایران 1-صبح است،مشتری می تواند خرید کند.یک کسب وکار آن لاین،در7روز هفته و24ساعت شبانه روز فعال است.صندوق حساب،شبانه روز باز است حتی در زمانی که تاجر یا صاحب کسب وکار خواب باشد.
در واقع یک وب سایت،این امکان را فراهم می سازد تا نیاز های مصرف کننده پی گیری شود،بنابراین صاحب کسب وکار می تواند بر طبق آن،تولیدات خود را عرضه کند.یک وب سایت به طور خودکار سفارشات را پی گیری می کند.برای تشخیص آنکه چه اقلامی از نظر فروش بهتر هستند و چه چیز مورد نیاز است و بیشتر سفارش داده می شود،می توان وب سایت مراجعه کرد.
وب سایت این امکان را برای تاجران فراهم می سازد تا درمورد شرکت خود به مشتریان توضیح دهند و معیارهای خود را بیان کنند. برای نمونه،شرکتی که به فروش ظروف آشپزخانه می پردازد،می تواند در کنار آن،دستورات آشپزی رایگان ارائه دهد.همچنین ،شرکتی که در حیطه ی نرم افزار فعالیت دارد می تواند کاربردهای آزمایشی رایگانی عرضه کند،مانند شرکتAdobe.

پس برای راه اندازی یک تجارت الکترونیکی ،ابتدا باید یک سایت اینترنت را راه اندازی کنیم به این منظور،بایست مراحل زیر را طی کنیم:
1-انتخاب نام درست و ثبت آن
2-طراحی و ساخت سایت
3-اجاره ی فضا بر روی اینترنت
4-پرداخت الکترونیکی
5-نظام تحویل کالا
6-تامین امنیت سایت
7-بازاریابی ،تبلیغ و جذب مشتری
8-بررسی و تحلیل سایت

این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *